L101247A-150L
ITG Electronics, Inc.
Product No:
L101247A-150L
Manufacturer:
ITG Electronics, Inc.
Description:
FIXED IND 150NH 78A 0.125MOHM SM
In Stock : 300
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 300
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 84A
Inductance Frequency - Test 500 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 78 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.252" W (10.00mm x 6.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.125mOhm
Inductance 150 nH