Home / White LED Lighting / L128-RM00CA3500000
minImg
L128-RM00CA3500000
Lumileds
Product No:
L128-RM00CA3500000
Package:
2835
Description:
LED LUXEON FRESHFOCUS RED MEAT
In Stock : 2329
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Viewing Angle 120°
Color White
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Current - Max 240mA
CRI (Color Rendering Index) -
Current - Test 120mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Lumens/Watt @ Current - Test 86 lm/W
Thermal Resistance of Package 21°C/W
Product Status Active
Supplier Device Package 2835
Series LUXEON 2835 with FreshFocus Technology™
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Lumileds
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 31lm (Typ)