Home / White LED Lighting / L130-2780003000W21
minImg
L130-2780003000W21
Lumileds
Product No:
L130-2780003000W21
Package:
3030
Description:
LED LUXEON WARM WHITE 2700K 2SMD
In Stock : 39985
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Viewing Angle -
Color White, Warm
Height - Seated (Max) 0.024" (0.62mm)
Current - Max 240mA
CRI (Color Rendering Index) 80
Current - Test 120mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Lumens/Watt @ Current - Test 115 lm/W
Thermal Resistance of Package 12°C/W
Product Status Active
Supplier Device Package 3030
Series LUXEON 3030 2D
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Mfr Lumileds
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 6.1V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 84lm (Typ)