L177SDBG25S
Amphenol ICC (Commercial Products)
Product No:
L177SDBG25S
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS SLDR CUP
User Guide
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 3A
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Features -
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C