L17DBFRBA25SC309
Amphenol ICC (Commercial Products)
Product No:
L17DBFRBA25SC309
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
User Guide
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 5A
Product Status Active
Wire Gauge 0.050" (1.27mm) Dia Wire
Backset Spacing -
Features Feed Through, Strain Relief
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C