L224-2770004MLU010
Lumileds
Product No:
L224-2770004MLU010
Manufacturer:
Lumileds
Description:
LED MOD LUXEON WM WHT SQ 2700K
User Guide
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) -
Configuration Square
Viewing Angle -
Color White, Warm
Current - Test 700mA
Current - Max -
CRI (Color Rendering Index) 70
Size / Dimension 70.00mm L x 70.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 156 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 5042lm (Typ)
Series LUXEON XR-7070
Temperature - Test 85°C
Type LED Module
Mfr Lumileds
Height 6.21mm