L2C5-27801202E0600
Lumileds
Product No:
L2C5-27801202E0600
Description:
LED COB LUXEON WM WHT RECT 2700K
User Guide
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 6.00mm Dia
Configuration Rectangle
Viewing Angle 115°
Color White, Warm
Current - Test 200mA
Current - Max 400mA
CRI (Color Rendering Index) 80
Size / Dimension 12.00mm L x 15.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 128 lm/W
Product Status Obsolete
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 886lm (Typ)
Series LUXEON CoB Core Range Gen 3
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Lumileds
Height 1.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 34.5V