L2C5-30901204E0900
Lumileds
Product No:
L2C5-30901204E0900
Description:
LED COB LUXEON WHT RECT 3000K
In Stock : 95
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 9.00mm Dia
Color White, Warm
Current - Test 700mA
Current - Max 1.35A
CRI (Color Rendering Index) 90
Size / Dimension 16.00mm L x 19.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 92 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 2378lm (Typ)
Series LUXEON CoB Core Range
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Lumileds
Height 1.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 37V