L2C5-30901208E15B0
Lumileds
Product No:
L2C5-30901208E15B0
Description:
LED COB LUXEON WHT RECT 3000K
User Guide
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 15.00mm Dia
Configuration Rectangle
Viewing Angle 115°
Color White, Warm
Current - Test 900mA
Current - Max 1.8A
CRI (Color Rendering Index) 90
Size / Dimension 20.00mm L x 24.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test -
Product Status Obsolete
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature -
Series LUXEON CoB Core Range Gen 3
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Lumileds
Height 1.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 34.8V