L2M0-5070004MC2200
Lumileds
Product No:
L2M0-5070004MC2200
Manufacturer:
Lumileds
Description:
LED MOD LUXEON COOL WH SQ 5000K
In Stock : 12
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Type Domed
Light Emitting Surface (LES) -
Configuration Square
Viewing Angle -
Color White, Cool
Current - Test 700mA
Current - Max 1.05A
CRI (Color Rendering Index) 70
Size / Dimension 73.00mm L x 73.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 142 lm/W
Product Status Obsolete
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 4363lm (Typ)
Series LUXEON XR-M
Temperature - Test 85°C
Type LED Module
Mfr Lumileds
Height 6.21mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 43.8V