L2M0-5770005MC3300
Lumileds
Product No:
L2M0-5770005MC3300
Manufacturer:
Lumileds
Description:
LED MOD LUXEON WH LNR STR 5700K
User Guide
Lens Type Domed
Light Emitting Surface (LES) -
Configuration Linear Light Strip
Viewing Angle -
Color White, Cool
Current - Test 700mA
Current - Max 1.05A
CRI (Color Rendering Index) 70
Size / Dimension 198.00mm L x 33.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 141 lm/W
Product Status Obsolete
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 5397lm (Typ)
Series LUXEON XR-M
Temperature - Test 85°C
Type LED Module
Mfr Lumileds
Height 6.21mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 54.8V