L4CL1206LR018DNR
Littelfuse Inc.
Product No:
L4CL1206LR018DNR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
1206
Description:
4T L4CL1206 0.5W 30PPM 18 MOHM 0
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 18 mOhms
Series L4CL
Power (Watts) 0.5W, 1/2W