L4CL2512LR018FYR
Littelfuse Inc.
Product No:
L4CL2512LR018FYR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
2512
Description:
4T L4CL2512 1W 30PPM 18 MOHM 1.0
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 18 mOhms
Series L4CL
Power (Watts) 1W