L717SDB25PA4CH3F
Amphenol ICC (Commercial Products)
Product No:
L717SDB25PA4CH3F
Description:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 3A
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.318" (8.08mm)
Features Board Lock, Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C