L777TSCG37POL2RM8
Amphenol ICC (Commercial Products)
Product No:
L777TSCG37POL2RM8
Description:
CONN D-SUB PLUG 37POS VERT SLDR
Ingress Protection -
Voltage Rating 600V
Current Rating (Amps) 5A
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features Board Lock, Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C