L77TSAG15SOL2RM5C309
Amphenol ICC (Commercial Products)
Product No:
L77TSAG15SOL2RM5C309
Description:
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Ingress Protection -
Voltage Rating 600V
Current Rating (Amps) 5A
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C