L77TWB17W2SMCSV4FRM6
Amphenol ICC (Commercial Products)
Product No:
L77TWB17W2SMCSV4FRM6
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SLDR
User Guide
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Gold
Contact Type Coax and Signal
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.319" (8.10mm)
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature -55°C ~ 155°C