LA A67F-V2BB-24-Z
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
LA A67F-V2BB-24-Z
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
SMD
Description:
LED AMBER CLEAR SMD R/A
User Guide
Wavelength - Dominant 617nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Amber
Current - Test 30mA
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Size / Dimension 4.00mm L x 3.60mm W
Millicandela Rating 1850mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 4.20mm
Supplier Device Package SMD
Lens Style Round with Flat Top
Series SIDELED
Package / Case 2-SMD, Boomerang
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 624nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.40mm Dia