LA070URD32LI0500
Littelfuse Inc.
Product No:
LA070URD32LI0500
Description:
FUSE SQUARE 500A 700VAC RECT
User Guide
Operating Temperature -
Melting I²t 25
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 500A
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.874" L x 2.362" W x 2.598" H (47.60mm x 60.00mm x 66.00mm)
Package / Case Rectangular, Blade
Voltage Rating - AC 700 VAC