LA130URD70LI0125
Littelfuse Inc.
Product No:
LA130URD70LI0125
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
FUSE SQUARE 125A 1.3KVAC RECT
User Guide
Operating Temperature -
Melting I²t 1.3
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 125A
Fuse Type Square
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 2.854" L x 1.575" W x 1.773" H (72.50mm x 40.00mm x 45.03mm)