LB01KW01-5C24-JC
NKK Switches
Product No:
LB01KW01-5C24-JC
Manufacturer:
NKK Switches
Description:
INDICATOR LED SQUARE FOR LB SER
In Stock : 29
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.64" (16.26mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color Red
Ratings AC
Lens Style Square with Flat Top
Series LB
Type LED
Voltage 24V
Mfr NKK Switches
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 13mA
Lens Size 13.20mm