LCA100S-5-SNG
Cosel USA, Inc.
Product No:
LCA100S-5-SNG
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 100W
User Guide
Product Status Obsolete
Efficiency 79%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output
Voltage - Input 85 ~ 132 VAC, 110 ~ 170 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CSA, cURus
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.74" L x 2.44" W x 1.18" H (222.0mm x 62.0mm x 30.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 20 A
Series LCA (100W)
Power (Watts) 100W