LCE00C010347A
Siemens
Product No:
LCE00C010347A
Manufacturer:
Siemens
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,0NC,10
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Coil Power 248VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 30 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 10PST-NO (10 Form A)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 347VAC
Must Operate Voltage 295 VAC