LCE00C108240A
Siemens
Product No:
LCE00C108240A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,1NC,8N
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Coil Power 248VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 30 A
Product Status Active
Contact Form 9PST-8NO/1NC (8 Form A, 1 Form B)
Mfr Siemens
Coil Voltage 230 ~ 240VAC