LCE00C207240A
Siemens
Product No:
LCE00C207240A
Manufacturer:
Siemens
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,7N
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Coil Power 248VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 30 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 9PST-7NO/2NC (7 Form A, 2 Form B)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 230 ~ 240VAC