LCE00C301208A
Siemens
Product No:
LCE00C301208A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,3NC,1N
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Coil Power 248VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 30 A
Product Status Active
Contact Form 4PST-1NO/3NC (1 Form A, 3 Form B)
Mfr Siemens
Coil Voltage 200 ~ 208VAC