LCE00C404277A
Siemens
Product No:
LCE00C404277A
Manufacturer:
Siemens
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,4NC,4N
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Coil Power 248VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 30 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 8PST-4NO/4NC (4 Form A, 4 Form B)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 277VAC
Must Operate Voltage 235.5 VAC