LCE01C003480A
Siemens
Product No:
LCE01C003480A
Manufacturer:
Siemens
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,0NC,3NO,
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Coil Power 248VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 30 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 3PST-NO (3 Form A)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 460 ~ 480VAC