LCF160804A750TG
Littelfuse Inc.
Product No:
LCF160804A750TG
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
CMC 100MA 4LN 75 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) 6Ohm
Impedance @ Frequency 75 Ohms @ 100 MHz
Approval Agency -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max) 0.022" (0.55mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series LCF
Voltage Rating - DC -
Package / Case 0603 (1608 Metric), 8 Lead
Number of Lines 4
Current Rating (Max) 100mA