LCMA10-10H-C
Panduit Corp
Product No:
LCMA10-10H-C
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
CONN TERM RECT RING 10MM #M10
User Guide
Insulation Non-Insulated
Color -
Width - Outer Edges 0.571" (14.50mm)
Terminal Type Flat Sided, Tubular (Battery Lugs)
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Mounting Type Free Hanging (In-Line), 45° Angle
Product Status Obsolete
Wire Gauge 10mm²