LCMA300-12F-5
Panduit Corp
Product No:
LCMA300-12F-5
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
CONN TERM RECT RING 300MM #M12
User Guide
Insulation Non-Insulated
Color -
Width - Outer Edges 1.673" (42.49mm)
Terminal Type Flat Sided, Tubular (Battery Lugs)
Contact Finish Tin
Termination Crimp, Flag
Mounting Type Free Hanging (In-Line), Right Angle
Product Status Obsolete
Wire Gauge 300mm²