LCMA400-16-5
Panduit Corp
Product No:
LCMA400-16-5
Description:
CONN TERM RECT RING 400MM #M16
Color -
Width - Outer Edges 1.949" (49.50mm)
Termination Crimp
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Wire Gauge 400mm²
Stud/Tab Size M16 Stud
Thickness 0.295" (7.50mm)
Series Pan-Lug®
Length - Overall 4.213" (107.00mm)