LCMB16-10-L
Panduit Corp
Product No:
LCMB16-10-L
Description:
CONN TERM RECT RING 16MM #M10
Color -
Width - Outer Edges 0.591" (15.00mm)
Termination Crimp
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Wire Gauge 16mm²
Stud/Tab Size M10 Stud
Thickness 0.043" (1.10mm)
Series LCMB
Length - Overall 1.945" (49.40mm)