LCMB95-16-X
Panduit Corp
Product No:
LCMB95-16-X
Description:
CONN TERM RECT RING 95MM #M16
Color -
Width - Outer Edges 0.965" (24.51mm)
Termination Crimp
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Wire Gauge 95mm²
Stud/Tab Size M16 Stud
Thickness 0.114" (2.90mm)
Series LCMB
Length - Overall 3.110" (78.99mm)