LD032U150FAB2A
KYOCERA AVX
Product No:
LD032U150FAB2A
Description:
CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Series LD
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 15 pF