LD10AC682KAB1A
KYOCERA AVX
Product No:
LD10AC682KAB1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 6800PF 1KV X7R 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series LD
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 6800 pF