LD145C225KAB2A
KYOCERA AVX
Product No:
LD145C225KAB2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 2.2UF 50V X7R 2225
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series LD
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 µF