LDA100W-12-V
Cosel USA, Inc.
Product No:
LDA100W-12-V
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 102W
User Guide
Product Status Obsolete
Efficiency 81%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 132 VAC, 170 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.74" L x 2.44" W x 1.38" H (222.0mm x 62.0mm x 35.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 8.5 A
Series LDA (100W)
Power (Watts) 102W