LDA100W-18-SN
Cosel USA, Inc.
Product No:
LDA100W-18-SN
Description:
AC/DC CONVERTER 18V 101W
User Guide
Product Status Obsolete
Efficiency 82%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 132 VAC, 170 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 18V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.92" L x 2.83" W x 1.77" H (252.0mm x 72.0mm x 45.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 5.6 A
Series LDA (100W)
Power (Watts) 101W