LDA300W-12-C
Cosel USA, Inc.
Product No:
LDA300W-12-C
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 324W
User Guide
Product Status Obsolete
Efficiency 83%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 132 VAC, 170 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 10.04" L x 4.25" W x 1.85" H (255.0mm x 108.0mm x 47.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 27 A
Series LDA (300W)
Power (Watts) 324W