LDA300W-5-SC
Cosel USA, Inc.
Product No:
LDA300W-5-SC
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 300W
User Guide
Product Status Obsolete
Efficiency 81%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 132 VAC, 170 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 10.04" L x 4.25" W x 1.85" H (255.0mm x 108.0mm x 47.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 60 A
Series LDA (300W)
Power (Watts) 300W