LDA50F-30-SNY
Cosel USA, Inc.
Product No:
LDA50F-30-SNY
Description:
AC/DC CONVERTER 30V 51W
User Guide
Product Status Obsolete
Efficiency 82%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 30V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.86" L x 2.56" W x 1.42" H (225.0mm x 65.0mm x 36.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 1.7 A
Series LDA (50W)
Power (Watts) 51W