Home / LED Drivers / LDH-45B-350WDA
minImg
LDH-45B-350WDA
MEAN WELL USA Inc.
Product No:
LDH-45B-350WDA
Description:
LED DRVR CC BOOST 36-126V 350MA
In Stock : 95
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 32V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.95" L x 2.09" W x 0.89" H (74.9mm x 53.1mm x 22.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 350mA
Ratings -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series LDH-45
Power (Watts) 44 W
Type Constant Current
Efficiency 93%
Voltage - Output 36 ~ 126V