LDS0705-2R2M-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
LDS0705-2R2M-R
Description:
FIXED IND 2.2UH 5.06A 9 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.45A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.06 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 9mOhm
Inductance 2.2 µH