LEA50F-18-SNY
Cosel USA, Inc.
Product No:
LEA50F-18-SNY
Description:
AC/DC CONVERTER 18V 50W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 18V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.86" L x 2.56" W x 1.42" H (225.0mm x 65.0mm x 36.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2.8 A
Series LEA (50W)
Power (Watts) 50W
Type Enclosed
Efficiency 82%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC