Home / AC DC Converters / LEB150F-0524-SNC
minImg
LEB150F-0524-SNC
Cosel USA, Inc.
Product No:
LEB150F-0524-SNC
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 24V
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 24V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.74" L x 3.35" W x 1.57" H (222.0mm x 85.1mm x 39.9mm)
Product Status Last Time Buy
Number of Outputs 2
Current - Output 2 10 A
Current - Output 1 5 A
Series LEB (150W)
Type Enclosed
Efficiency 82%
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC