LES25B48-1V2RSJ
Artesyn Embedded Power
Product No:
LES25B48-1V2RSJ
Description:
DC DC CONVERTER 1.2V 80W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 1.2V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.33" H (58.4mm x 22.9mm x 8.4mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series Eighth-Brick B (80W)
Power (Watts) 80 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 8-SMD Module
Efficiency 86%