Home / AC DC Converters / LFA100F-15-SNGR2
minImg
LFA100F-15-SNGR2
Cosel USA, Inc.
Product No:
LFA100F-15-SNGR2
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 15V
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV, UL
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.10" L x 2.44" W x 1.32" H (154.9mm x 62.0mm x 33.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.7 A
Series LFA (100W)
Type Enclosed
Efficiency 85.5%
Standard Number 60950-1; 62368-1
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC