LFA10F-15-S
Cosel USA, Inc.
Product No:
LFA10F-15-S
Description:
AC/DC CONVERTER 15V
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV, UL
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.89" L x 1.97" W x 0.87" H (73.4mm x 50.0mm x 22.1mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 700 mA
Series LFA (10W)
Type Open Frame
Efficiency 80%
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC