LFA150F-12-SN
Cosel USA, Inc.
Product No:
LFA150F-12-SN
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 150W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV, UL
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 12.5 A
Series LFA (150W)
Power (Watts) 150W
Type Enclosed
Efficiency 85%
Standard Number 60950-1; 62368-1
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC